Ekologická likvidace počítačů a příslušenství IT

Kam se starým počítačem ?

remasystem ekologická likvidace elektrozařízení počítačů a příslušenství výpočetní techniky

Naše společnost je zapojena do systému REMA. Tento program se zaměřuje na ochranu životního prostředí efektivní recyklací odpadů elektronických zařízení a dalšího příslušenství. Součástí tohoto programu je ekologická likvidace počítačů a notebooků všech značek, zpětný odběr a recyklace staré výpočetní a kancelářské techniky, monitorů, tiskáren, klávesnic a dalších komponentů výpočetní techniky. Pokud tedy nevíte co si počít se starým, nebo nefunkčním počítačovým zařízením, přivezte ho k nám. Firmám i soukromým osobám zajistíme zpětný odběr a ekologickou likvidaci vysloužilé výpočetní techniky a příslušenství. U většího množství zajistíme i odvoz v Brně a okolí a následnou ekologickou recyklaci.
Samozřejmostí je vystavení protokolu o zpětném odběru elektrozařízení. Specializujeme se na staré počítače, notebooky, tiskárny, monitory, základní desky, pevné disky HDD, klávesnice, myši, skenery, routery, switche… ale i třeba vysloužilé baterie do UPS a kabely. Pokud se bojíte o svá data na pevných discích v likvidovaném počítači nebo notebooku, rádi Vám tento disk vymontujeme a pokud je disk funkční, není problém nainstalovat tento disk do externího USB boxu pro další použití.
Výborné podmínky pro parkování přímo před prodejnou Vlárská 22 – Brno Slatina. Trápí Vás otázka, kam se starým počítačem, jak zlikvidovat tiskárnu, notebook nebo monitor ? Obraťte se na nás.

Ekologická recyklace a zpětný odběr počítačů a IT příslušenství

REMA - osvědčení o místě zpětného odběru - recyklace a likvidace
  • zařízení nemusí být kompletní a funkční
  • zařízení se zbavíte ekologickou cestou
  • zprostředkování odvozu většího množství vysloužilé výpočetní techniky zejména firmám
  • zpětně odebíráme počítače, tiskárny, monitory, klávesnice, notebooky, základní desky, pevné disky, UPS záložní zdroje, routery, switche a další IT elektroniku
  • o odběru a ekologické likvidaci vystavíme protokol vycházející z legislativy České republiky
  • individuální přístup
  • pro menší množství si v Brně sami přijedeme
  • pro větší množství zajistíme v Brně a okolí svoz prostřednictvím dodávkového vozu

Upozornění

Počítače pro likvidaci musí z větší části obsahovat i jednotlivé komponenty (například základní desku, zdroj, pevný disk, grafickou kartu, paměti,…). Prázdné počítačové skříně do likvidace nebereme.

Zpětný odběr počítačů všech značek a recyklace staré a nepotřebné výpočetní techniky a elektrozařízení ZDARMA

Parametry zpětného odběru elektrozařízení a ekologická likvidace počítačů jsou rámcově uvedeny v § 17 zákona č.542/2020 Sb. Nadále tak platí obvyklé postupy, které byly doposud uplatňovány :

  • uložení výrobků (elektrozařízení) odděleně od ostatních druhů odpadů
  • pokud elektrozařízení obsahují provozní kapaliny, náplně aj., nakládat s výrobky tak, aby nedošlo k jejich mechanickému poškození a úniku těchto látek do životního prostředí
Kam se starým notebookem v Brně ?
Kam se starým počítačem v Brně ?
Je tato služba nějak zpoplatněna ?

Ne, využití služby zpětného odběru starých počítačů je ZDARMA.

Kde mohu získat více informací ?

Zavolejte na náš telefon 545218880, nebo napište na info@fan.cz nebo využijte dalších kontaktů.

Co vše je možné odevzdat k recyklaci ?

Staré počítače (nemusí být kompletní), monitory, tiskárny, klávesnice, pevné disky, základní desky,…

Kam se starým počítačem ?

Zavolejte nám nebo napište. Jednotlivé počítače, tiskárny nebo kabely můžete přinést rovnou k nám na provozovnu v pracovní době.