Intel CPU – 11. generace přichází

Intel CPU – 11. generace přichází

Intel CPU 11. generace
Intel CPU 11. generace

Bezkonkurenční přetaktování. Fantastický herní výkon

11. generace Intel® Core™ S-série procesorů pro stolní počítače (s kódovým označením „Rocket Lake-S“) byla celosvětově uvedena na trh 16. března 2021, přičemž jejich vlajkovou lodí je model Intel® Core™ i9-11900K.

Procesor Intel Core i9-11900K dosahuje rychlosti až 5,3 GHz s technologií Intel® Thermal Velocity Boost1, což hráčům a počítačovým nadšencům přináší ještě vyšší výkon.

11. generace Intel® Core™ S-série procesorů pro stolní počítače je postavena na nové architektuře Cypress Cove, posouvá efektivitu hardwaru i softwaru na dosud nepoznanou úroveň a opět o něco zvyšuje herní výkon. Nová architektura přináší až 19% více2 instrukcí za cyklus (IPC) pro jádra s nejvyššími frekvencemi a přidává grafiku Intel® UHD postavenou na grafické architektuře Intel® Xe zaručující multimediální možnosti a inteligentní grafické funkce. To je důležité, protože hry a většina aplikací pro dosažení vysoké snímkové frekvence a snížení latence spoléhá na jádra s vysokou frekvencí.

Navrženo pro hraní: S novou 11. generací desktopových procesorů společnost Intel nadále posouvá herní výkon stolních počítačů na hranici svých možností a přináší hráčům po celém světě ten nejúžasnější zážitek.

Na samém vrcholu stojí model i9-11900K, který se pyšní frekvencí až 5,3 GHz, 8 jádry, 16 vlákny a 16MB mezipaměti Intel® Smart Cache. Odemčený procesor podporuje vysokou rychlost pamětí DDR4-3200, což napomáhá zajištění plynulého hraní a bezproblémového multitaskingu na této platformě.

Vylepšení v této generaci:
• Vylepšení výkonu IPC až o 19 % oproti předchozí generaci.
• Až o 50 % vyšší výkon integrované grafiky Intel UHD postavené na grafické architektuře Intel Xe.3
• Podpora technologií Intel® Deep Learning Boost a Vector Neural Network Instructions 
• Vylepšená funkce a nástroje pro přetaktování umožňující flexibilní přetaktování a ladění výkonu a zážitku.

Zásluhou úzké spolupráce s více než 200 předními herními vývojáři přináší společnost Intel do aplikací celou řadu optimalizací po stránce her, enginů, middlewaru a vykreslování, aby se ve hrách mohly naplno využívat výhody 11. generace Intel® Core™ S-série procesorů.

Fantastické ladění a stabilita: 11. generace Intel Core desktopových procesorů představuje nové funkce a nástroje pro přetaktování a pro flexibilnější ladění, umožňující dosahování bezkonkurenční rychlosti a fantastického výkonu ve hrách. Tato generace zahrnuje rozšířenou podporu přetaktování pro čipové sady H570 a B560 a technologii napěťové ochrany Advanced Vector Extensions (AVX) 2 a AVX-512, stejně jako zcela nový integrovaný řadič paměti s širším časováním a podporu Gear 2 (navíc k podpoře Gear 1).

Funkce pro média a streamování: 11. generace Intel Core S-série procesorů zaručuje bohatý mediální zážitek, od AAA her až po streamování ve vysokém rozlišení s dalšími funkcemi, jako jsou podpora DDR4-3200 MHz, 20 kanálů PCIe 4.0, Intel Quick Sync Video, vylepšená média (10bitové AV1 / 12bitové vysoce efektivní dekódování videa a end-to-end komprese), vylepšené zobrazení (integrované HDMI 2.0, HBR3), plus samostatné rozhraní Thunderbolt™ 4 a podpora Intel Wi-Fi 6E.


1 Intel ® Thermal Velocity Boost (Intel ® TVB) je funkce, která příležitostně a automaticky zvyšuje frekvenci nad rámec frekvencí jednojádrové a vícejádrové technologie Intel ® Turbo Boost Technology podle toho, jak moc procesor pracuje pod svojí maximální teplotou a zda je k dispozici rezerva pro turbo. Zisk frekvence a doba trvání se odvíjí od pracovního zatížení, možností procesoru a řešení chlazení procesoru. 

2 Vylepšení výkonu IPC až o 19 % (oproti předchozí generaci) – Zdroj: Odhady společnosti Intel k lednu 2021. Založeno na měřeních interních referenčních platforem Intel SPEC CPU 2017 u procesoru i9-11900K 11. generace Intel ® Core™ v porovnání s procesorem i9-10900K 10. generace Intel ® Core™ (když oba běžely na stejné pevně dané frekvenci). 

3 Až o 50 % vyšší výkon integrované grafiky (oproti předchozí generaci) – podle měření 3DMark-Fire Strike Graphics Score. Výsledky výkonu jsou založeny na měření z 18. ledna 2021 a nemusí odrážet všechny veřejně dostupné bezpečnostní aktualizace. Podrobnosti naleznete ve zveřejněných detailech konfigurace. 

Výkon se liší podle použití, konfigurace a dalších faktorů. Více informací najdete na adrese www.Intel.com/PerformanceIndex. Výsledky výkonu jsou založeny na testování z dat uvedených v konfiguracích a nemusí odrážet všechny veřejně dostupné bezpečnostní aktualizace. Podrobnosti o konfiguraci najdete v Indexu výkonu. Žádný produkt nebo komponenta nemohou být naprosto bezpečné. Vaše náklady a výsledky se mohou lišit. 

Technologie Intel mohou vyžadovat podporovaný hardware, software nebo aktivaci služeb. Změna frekvence nebo napětí může způsobit anulování záruky na produkt a zhoršit stabilitu, bezpečnost, výkon i životnost procesoru a ostatních komponent. Podrobnosti se dozvíte od výrobců systému a jednotlivých komponent.

Procesory Intel najdete v našem ceníku

Další příspěvky