Nové procesory Intel Core 12. generace zaměřené na IoT

Nové procesory Intel Core 12. generace zaměřené na IoT (Internet of Things) nabízejí zákazníkům z oblasti maloobchodu, výroby, zdravotnictví a digitální bezpečnosti vyšší počet jader a výkon.

Nové procesory Intel Core 12. generace zaměřené na IoT (Internet of Things) nabízejí zákazníkům z oblasti maloobchodu, výroby, zdravotnictví a digitální bezpečnosti vyšší počet jader a výkon.


Na veletrhu CES 2022 uvedla společnost Intel na trh procesory Intel® Core™ 12. generace (s kódovým označením Alder Lake série S a série H). Jedná se o první rodinu procesorů vylepšenou o výkon hybridní architektury, která kombinuje výkonná a efektivní jádra s funkcí Intel® Thread Director. Nové procesory Intel jsou vylepšené za účelem urychlení inovací Internet of Things (IoT) a nabízejí zákazníkům maloobchodu, výroby, zdravotnictví a digitální bezpečnosti vyšší počet jader a pokročilé grafické/mediální/displejové a AI schopnosti v široké škále pořizovacích cen, výkonu a napájení.

„Od pronikavých vizuálních zážitků pro různé klienty až po provozování smíšených zátěžových úloh na jediné (hraniční) platformě. Procesory Intel Core 12. generace umožňují našim zákazníkům udělat dosud největší krok směrem k vytvoření softwarově definovaného světa.“ – John Healy, viceprezident společnosti Intel pro Internet of Things Group a generální manažer pro správu platforem a podporu zákazníků.


Proč na tom záleží:


Díky kombinaci nové výkonné hybridní architektury Intel a procesní technologie Intel 7, přináší rodina procesorů Intel Core 12. generace klíčové funkce, které ji odlišují od ostatních řešení dostupných pro maloobchod, zdravotnictví, výrobu a video, včetně:

 • Vysoký výpočetní výkon a flexibilita pro větší zátěž IoT.
 • Zrychlená AI (umělá inteligence) a možnosti hlubokého učení bez dalšího hardwaru.
 • Spolehlivost zabudovaných podmínek použití.
 • Vylepšené integrované grafické procesorové jednotky pro podporu 4K a 8K displejů.
 • Hardwarové zabezpečení k ochraně zranitelných zařízení IoT před útoky.
 • Silný ekosystém a open-source komunity pro podporu více operačních systémů, umožňující zákazníkům IoT vybrat vhodné operační systémy pro jejich cílové aplikace.

Alder Lake S-série:


Desktopové procesory Intel Core 12. generace pro IoT jsou až 1,36x rychlejší při výkonu s jedním vláknem, až 1,35x rychlejší při výkonu více vláken, až 1,94x rychlejší při grafickém výkonu a až 2,81x rychlejší při závěrečné klasifikaci obrazu GPU v porovnání s procesory Intel® Core™ 10. generace. Desktopové procesory Intel Core 12. generace pro IoT obsahují grafiku Intel® UHD Graphics 770 poháněnou architekturou Intel® Xe, která podporuje virtualizaci zobrazení a až čtyři nezávislé displeje. Podpora PCIe 5.0/PCIe 4.0 a pamětí DDR5/DDR4 v kombinaci s funkcemi zabezpečení a správy a podporou umělé inteligence pomáhají zvýšit produktivitu a podněcovat budoucí inovace v IoT. Tyto procesory obsahují až 16 jader a 24 vláken (při TDP 35W až 65W), schopnost pracovat v reálném čase, dlouhodobou dostupnost a softwarovou podporu. Tyto procesory přinášejí výhody pro celou řadu průmyslových odvětví.

 • Zákazníci z oblasti maloobchodu, bankovnictví, pohostinství a vzdělávání budou moci zlepšit konvergenci pracovní zátěže, zvýšit hodnotu z prodejních míst a kiosků a zlepšit tak interaktivní zobrazování.
 • Zákazníci průmyslové výroby mohou lépe využívat průmyslová PC, edge servery, pokročilé řídicí jednotky, systémy strojového vidění a virtualizované řídicí platformy.
 • Zákazníci z oblasti zdravotnictví budou moci poskytnout vylepšené ultrazvukové zobrazování, lékařské vozíky, endoskopii a v neposlední řadě klinická zařízení.
 • Zákazníci z oblasti digitální bezpečnosti a zabezpečení budou moci získat více výsledků z analytických boxů umělé inteligence, síťových videorekordérů a videostěn.


Alder Lake H-série:


Odhaduje se, že mobilní procesory Intel Core 12. generace pro IoT jsou až 1,04x rychlejší v jednovláknovém výkonu, až 1,18x rychlejší ve vícevláknovém výkonu a až 2,29x rychlejší v grafickém výkonu ve srovnání s procesory Intel® Core™ 11. generace. Tyto produkty obsahují až 14 jader a 20 vláken při TDP od 35 W do 45 W. Intel dále oznamuje uvedení procesorů Intel Core 12. generace řady U a P s rozsahem TDP od 15W do 28W. Čtyři zobrazovací kanály umožňují kompletní nasazení videostěny s bohatou, pohlcující grafikou Intel® Iris® Xe v kombinaci s podporou umělé inteligence pro scénáře inferencí a strojového vidění. Tyto procesory přinášejí širokou škálu výhod napříč odvětvími, včetně:

 • Zákazníci z oblasti maloobchodu, bankovnictví, pohostinství a vzdělávání budou moci zlepšit konsolidace pracovní zátěže a zlepšit zážitky díky čtyřem zobrazovacím kanálům pro videostěny, jakož i interaktivním tabulím a kioskům s umělou inteligencí pro poskytování analýz.
 • Zákazníci průmyslové výroby budou moci lépe využívat strojové vidění pro kontrolu dílů, spolu s rozhraním člověk-stroj a průmyslovými PC.
 • Zákazníci z oblasti zdravotnictví si všimnou vylepšeného zobrazování v lékařských zařízeních, jako jsou ultrazvuky s umělou inteligencí/analytikou, které pomohou s diagnostikou, telemedicínou a robotikou.
 • Zákazníci z oblasti digitální bezpečnosti a zabezpečení budou používat strojové vidění a v síťových videorekordérech s funkcemi AI. Tuto technologii budou moci využít pro aplikace, včetně inteligentních budov, továren a měst.


Dostupnost:


Procesory Intel Core 12. generace už mají více než 80 zákazníků IoT, kteří se účastní programu Early Access společnosti Intel. Předpokládá se, že Alder Lake S-series bude k dispozici v lednu 2022 a Alder Lake H-series bude k dispozici v dubnu 2022.

Další příspěvky

Synology Diskstation DS723+

Nové zařízení NAS – Synology DS723+

Společnost Synology přichází s další novinkou letošního roku a tou je Synology Diskstation DS723+. Jedná se o dvoušachtové kompaktní a flexibilní zařízení