Nové procesory Intel Core 12. generace zaměřené na IoT

Nové procesory Intel Core 12. generace zaměřené na IoT

Nové procesory Intel Core 12. generace zaměřené na IoT (Internet of Things) nabízejí zákazníkům z oblasti maloobchodu, výroby, zdravotnictví a digitální bezpečnosti vyšší počet jader a výkon.

Nové procesory Intel Core 12. generace zaměřené na IoT (Internet of Things) nabízejí zákazníkům z oblasti maloobchodu, výroby, zdravotnictví a digitální bezpečnosti vyšší počet jader a výkon.


Na veletrhu CES 2022 uvedla společnost Intel na trh procesory Intel® Core™ 12. generace (s kódovým označením Alder Lake série S a série H). Jedná se o první rodinu procesorů vylepšenou o výkon hybridní architektury, která kombinuje výkonná a efektivní jádra s funkcí Intel® Thread Director. Nové procesory Intel jsou vylepšené za účelem urychlení inovací Internet of Things (IoT) a nabízejí zákazníkům maloobchodu, výroby, zdravotnictví a digitální bezpečnosti vyšší počet jader a pokročilé grafické/mediální/displejové a AI schopnosti v široké škále pořizovacích cen, výkonu a napájení.

„Od pronikavých vizuálních zážitků pro různé klienty až po provozování smíšených zátěžových úloh na jediné (hraniční) platformě. Procesory Intel Core 12. generace umožňují našim zákazníkům udělat dosud největší krok směrem k vytvoření softwarově definovaného světa.“ – John Healy, viceprezident společnosti Intel pro Internet of Things Group a generální manažer pro správu platforem a podporu zákazníků.


Proč na tom záleží:


Díky kombinaci nové výkonné hybridní architektury Intel a procesní technologie Intel 7, přináší rodina procesorů Intel Core 12. generace klíčové funkce, které ji odlišují od ostatních řešení dostupných pro maloobchod, zdravotnictví, výrobu a video, včetně:

 • Vysoký výpočetní výkon a flexibilita pro větší zátěž IoT.
 • Zrychlená AI (umělá inteligence) a možnosti hlubokého učení bez dalšího hardwaru.
 • Spolehlivost zabudovaných podmínek použití.
 • Vylepšené integrované grafické procesorové jednotky pro podporu 4K a 8K displejů.
 • Hardwarové zabezpečení k ochraně zranitelných zařízení IoT před útoky.
 • Silný ekosystém a open-source komunity pro podporu více operačních systémů, umožňující zákazníkům IoT vybrat vhodné operační systémy pro jejich cílové aplikace.

Alder Lake S-série:


Desktopové procesory Intel Core 12. generace pro IoT jsou až 1,36x rychlejší při výkonu s jedním vláknem, až 1,35x rychlejší při výkonu více vláken, až 1,94x rychlejší při grafickém výkonu a až 2,81x rychlejší při závěrečné klasifikaci obrazu GPU v porovnání s procesory Intel® Core™ 10. generace. Desktopové procesory Intel Core 12. generace pro IoT obsahují grafiku Intel® UHD Graphics 770 poháněnou architekturou Intel® Xe, která podporuje virtualizaci zobrazení a až čtyři nezávislé displeje. Podpora PCIe 5.0/PCIe 4.0 a pamětí DDR5/DDR4 v kombinaci s funkcemi zabezpečení a správy a podporou umělé inteligence pomáhají zvýšit produktivitu a podněcovat budoucí inovace v IoT. Tyto procesory obsahují až 16 jader a 24 vláken (při TDP 35W až 65W), schopnost pracovat v reálném čase, dlouhodobou dostupnost a softwarovou podporu. Tyto procesory přinášejí výhody pro celou řadu průmyslových odvětví.

 • Zákazníci z oblasti maloobchodu, bankovnictví, pohostinství a vzdělávání budou moci zlepšit konvergenci pracovní zátěže, zvýšit hodnotu z prodejních míst a kiosků a zlepšit tak interaktivní zobrazování.
 • Zákazníci průmyslové výroby mohou lépe využívat průmyslová PC, edge servery, pokročilé řídicí jednotky, systémy strojového vidění a virtualizované řídicí platformy.
 • Zákazníci z oblasti zdravotnictví budou moci poskytnout vylepšené ultrazvukové zobrazování, lékařské vozíky, endoskopii a v neposlední řadě klinická zařízení.
 • Zákazníci z oblasti digitální bezpečnosti a zabezpečení budou moci získat více výsledků z analytických boxů umělé inteligence, síťových videorekordérů a videostěn.


Alder Lake H-série:


Odhaduje se, že mobilní procesory Intel Core 12. generace pro IoT jsou až 1,04x rychlejší v jednovláknovém výkonu, až 1,18x rychlejší ve vícevláknovém výkonu a až 2,29x rychlejší v grafickém výkonu ve srovnání s procesory Intel® Core™ 11. generace. Tyto produkty obsahují až 14 jader a 20 vláken při TDP od 35 W do 45 W. Intel dále oznamuje uvedení procesorů Intel Core 12. generace řady U a P s rozsahem TDP od 15W do 28W. Čtyři zobrazovací kanály umožňují kompletní nasazení videostěny s bohatou, pohlcující grafikou Intel® Iris® Xe v kombinaci s podporou umělé inteligence pro scénáře inferencí a strojového vidění. Tyto procesory přinášejí širokou škálu výhod napříč odvětvími, včetně:

 • Zákazníci z oblasti maloobchodu, bankovnictví, pohostinství a vzdělávání budou moci zlepšit konsolidace pracovní zátěže a zlepšit zážitky díky čtyřem zobrazovacím kanálům pro videostěny, jakož i interaktivním tabulím a kioskům s umělou inteligencí pro poskytování analýz.
 • Zákazníci průmyslové výroby budou moci lépe využívat strojové vidění pro kontrolu dílů, spolu s rozhraním člověk-stroj a průmyslovými PC.
 • Zákazníci z oblasti zdravotnictví si všimnou vylepšeného zobrazování v lékařských zařízeních, jako jsou ultrazvuky s umělou inteligencí/analytikou, které pomohou s diagnostikou, telemedicínou a robotikou.
 • Zákazníci z oblasti digitální bezpečnosti a zabezpečení budou používat strojové vidění a v síťových videorekordérech s funkcemi AI. Tuto technologii budou moci využít pro aplikace, včetně inteligentních budov, továren a měst.


Dostupnost:


Procesory Intel Core 12. generace už mají více než 80 zákazníků IoT, kteří se účastní programu Early Access společnosti Intel. Předpokládá se, že Alder Lake S-series bude k dispozici v lednu 2022 a Alder Lake H-series bude k dispozici v dubnu 2022.

Další příspěvky

Paměť Kingston FURY™ Renegade DDR5

Posuň hranice jako nikdy předtím pomocí paměti Kingston FURY™ Renegade DDR5, která je navržena pro mimořádný výkon na platformách DDR5 nové generace.